KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze, odpowiedzialną za nawodnienie tkanek. Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają z wiekiem. Korekcja zmarszczek polega na udostępnieniu innego źródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek zwykłej ekspresji twarzy. Iniekcje z kwasu hialuronowego są do tej pory najbezpieczniejszą i najczęściej stosowaną metodą wypełniania zmarszczek.

Przebieg zabiegu

Godzinę przed zabiegiem miejsca, w które podawany będzie preparat smaruje się kremem znieczulającym. Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut.

Efekty:

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla i wodę i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu. Okres utrzymywania się efektów zależy od:

  • wieku
  • rodzaju skóry
  • trybu życia (palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce i działanie promieni UV, może skrócić czas działania)
  • wyboru produktu i miejsca wstrzyknięcia

Korzyści:

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego mają tę unikatową właściwość, że początkowa objętość materiału jest stała aż do jego zaniku. W miejsce zanikającego składnika stabilizującego pojawia się woda. Im mniej skoncentrowanego żelu tym więcej wody związanej w każdej cząsteczce. W rezultacie objętość wypełnienia nie zmienia się mimo zmniejszania się ilości substancji. Po całkowitym rozkładzie i reasorbcji nie pozostają w tkance resztki materiału ani żadne zwłóknienia. Kolejną korzyścią jest to iż kwas hialuronowy zawarty w stosowanych preparatach pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Przeciwwskazania:

  • ciąża, karmienie piersią
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Cennik:

Powiększanie i modelowanie ust od 1000 zł
Wypełnienie bruzd nosowo - wargowych  od 1000 zł
Wypełnienie fałdów marionetki od 1000 zł
Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym (policzki, broda, żuchwa – profil Jolie)  od 1000 zł
Fresh Lift - głębokie nawilżenie i delikatna korekta rysów twarzy od 900 zł

 


 


Dane kontaktowe

Klinika Esthetique
60-409 Poznań, ul. Pilotów 2
(+48) 662 308 461