Retix C - skuteczna kuracja odmładzająca

Dlaczego zabieg Retix.C uważa się za jedną z najskuteczniejszych kuracji odmładzających?

Zabieg Retix.C wykorzystuje retinol czyli czystą postać witaminy A - jeden z najskuteczniejszych składników stosowanych w odmładzaniu skóry - oraz witaminę C i koktajl antyoksydantów, działających rozjaśniająco i regenerująco na skórę.  

Kiedy warto rozważyć wykonanie takiego zabiegu?

Jeśli obserwujesz, że Twoja cera jest szara, matowa, pozbawiona blasku lub wiotka z drobnymi zmarszczkami, to jest to idealny zabieg dla Ciebie. Po serii zabiegów moi Klienci obserwują znaczne wygładzenie skóry, zwiększenie jędrności i gęstości. Zabieg likwiduje również niedoskonałości cery, poprawia jej strukturę, rozjaśnia przebarwienia. Dodatkowo kombinacja witaminy C i retinolu powoduje zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry oraz poziomu jej nawilżenia, a zatem jest to zabieg działający wielokierunkowo, mający szerokie spektrum działania.

Jakie są ew. niepożądane skutki uboczne zabiegu?

4% retinol zawarty w Retix.C jest stabilizowany, co gwarantuje mniejsze podrażnienia i lepszą tolerancję w porównaniu do tradycyjnego retinolu, użytego w tym samym stężeniu. Stabilność retinolu zawartego w zabiegu Retix.C 4% została uzyskana w procesie hydrogenacji, a potwierdzają ją badania odporności retinolu na promienie UV, na wysokie temperatury oraz utlenianie. Reasumując, forma preparatu zmniejsza ryzyko podrażnień i zapewnia wysoką tolerancję.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg ma procedurę dwuetapową - po demakijażu wmasowuję ampułkę z witaminą C i kompleksem antyoksydantów, a następnie nakładam maskę z retinolem, w której Klient wraca do domu. Następnego dnia po zabiegu skóra może być podrażniona, tkliwa, zaczerwieniona, bolesna w dotyku, może również pojawić się obrzęk. Po 2-3 dniach obserwujemy intensywne złuszczanie - zalecam wtedy stosowanie delikatnego kremu ochronnego. Proces złuszczania kończy się zazwyczaj po 7 dniach.

Jak często powtarzamy zabieg?

Podczas kuracji wykonuję zabiegi co 3-4 tygodnie, wykluczając okres letni.

Czy są sytuacje, gdy nie można poddać się zabiegowi? 

Tak, bywa, że stan zdrowia lub kondycja skóry nie pozwalają na wykonanie zabiegu, dlatego zawsze przeprowadzam wnikliwy wywiad z Klientem, aby wykluczyć ew. przeciwskazania. Są nimi m.in. okres ciąży i laktacji, kuracje antybiotykami, izotretinoiną lub retinoidami, aktywny trądzik lub trądzik różowaty, opryszczka.

Chętnie odpowiem na szczegółowe pytania - Bogumiła Pniewska, kosmetolog, trycholog

+48 662 308 461

 

 


 


Dane kontaktowe

Klinika Esthetique
60-409 Poznań, ul. Pilotów 2
(+48) 662 308 461