NanoFrax a Dermaroller - różnica tkwi w szczegółach!

 Co to jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny przy mechanicznej stymulacji. Podczas zabiegu wykonywane są mikronakłucia i to one odgrywają znaczącą role w regeneracji naskórka. Dodatkowo podczas zabiegu, w głębsze warstwy naskórka zostają wprowadzone specjalnie skomponowane koktajle, dzięki którym skóra zyskuje na jędrności, zmarszczki mimiczne ulegają znacznej redukcji, a kontur twarzy ulega poprawieniu.
Podczas zabiegu dochodzi do natychmiastowego i optymalnego transportu składników aktywnych, dzięki czemu efekty są natychmiastowe.

Kiedy zastosowanie mezoterapii mikroigłowej jest uzasadnione?

Wskazaniami do mezoterapii mikroigłowej są: zmarszczki mimiczne, blizny potrądzikowe, skóra zniszczona promieniowaniem słonecznym, jak również cienka i mało elastyczna skóra.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej można wykonać przy pomocy popularnego dermarollera lub nowocześniejszego urządzenia, zawanego NanoFraxem.

Co to jest dermaroller?

Jest to urządzenie służące do mikronakłuwania skóry, wyglądające jak rolka, na której wokół umieszczone są igły (zazwyczaj od 192 w górę, nawet do ponad 500) o danej długości i którą opracowujemy skórę. W trakcie przesuwania dermarollera po skórze tworzy się gęsta siateczka mikronakłuć. Kanaliki otwarte są kilka minut i zamykają się najpóźniej w ciągu godziny. To kontrolowane miejscowe uszkodzenie zmusza skórę do samodzielnej bardzo intensywnej odnowy i regeneracji poprzez naturalną indukcję kolagenu. Jest to rezultat naturalnego zachowania skóry gojącej - która regeneruje intensywnie powstałe w niej urazy. Dzięki odbudowie kolagenu, następuje zmniejszenie blizn i zmarszczek.

Co to jest NanoFrax?

Nanofrax to innowacyjny zabieg frakcyjnej mezoterapii nano i mikroigłowej wykonywanej za pomocą elektrycznego urządzenia, na końcu którego mamy umieszczony kartridż z 11 igłami skierowanymi do dołu.

Różnica tkwi w szczegółach: 

  • Dermaroller wykonuje w skórze nakłucia pod kątem, wywołując większe urazy, natomiast w urządzeniu NanoFrax igły pracują pionowo
  • Za pomocą dermarollerów można nakłuć skórę na głębokości 0,75 mm, co oznacza, że przebudowa obejmuje wyłącznie naskórek, natomiast NanoFrax ma regulowaną głębokość wkłuć, dostosowywana do potrzeb skóry
    NanoFrax kontroluje intensywność, głębokość i ilość mikronakłóć w skórze

Te z pozoru niewielkie różniece, powodują, że zabieg wykonany urządzenie NanoFrax jest bezpieczniejszy oraz skuteczniejszy przy zminimalizowaniu ilości efektów ubocznych.

Serdecznie zapraszamy!Dane kontaktowe

Klinika Esthetique
Poznań, ul. Pilotów 2

+ 48 662 308 461
recepcja@klinika-esthetique.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 10:00 – 14:00