Kwas hialuronowy - czym tak naprawdę jest?

Kwas hialuronowy nadaje skórze gładki i świeży wygląd, utrzymuje napięcie skóry, elastycznośc oraz nawilżenie. Niestety, jego ilość wraz z wiekiem maleje, a pomiędzy 40-50 rokiem życia tracimy ok. 50% kwasu hialuronowehgo. Dlatego z wiekiem policzki i kości policzkowe stają się zapadnięte, pojawiają się widoczne zmarszczki, zmianie ulega kształt i kontur twarzy.

Czy takiej sytuacji można zaradzić?

Oczywiście, z pomocą może przyjść zabieg mezoterapii igłowej lub mikroigłowej, który jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. W mojej pracy wykorzystuje wysokiej klasy koktajle do mezotrepii Mesohyal firmy Mesoestetic, w których użyty kwas hialuronowy jest biokompatybilny, neutralny i w pełni wchłanialny. Jakość preparatu gwarantuje trwały i naturalny efekt!

Jak przebiega zabieg?

Zabieg odbywa za pomocą iniekcji, dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują.

Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki aktywne, w tym wspomniany kwas hialuronowy, mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie.

Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.

Czy taki zabieg boli?

Jestem świadom obaw moich pacjentów, związanych z odczuciem bólu podczas zabiegu, dlatego wybieram produkty zawierające miejscowe znieczulenie. Dzięki nim pacjent odczuwa komfort podczas całego zabiegu.

 

Zapraszam na konsultację - Adam Pniewski, lekarz medycyny estetycznejDane kontaktowe

Klinika Esthetique
Poznań, ul. Pilotów 2

+ 48 662 308 461
recepcja@klinika-esthetique.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 10:00 – 14:00